O nas

 Rok Czytelnika 2014

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka - Filia w Jaworznie
zaprasza Czytelników do wspólnych obchodów Roku Czytelnika 2014.

Ludzie książki pragną uczcić 650-lecie powstania najstarszej polskiej uczelni wyższej Uniwersytetu Jagiellońskiego inaugurując rok 2014 Rokiem Czytelnika. Bliższe informacje o oficjalnych obchodach mogą Państwo znaleźć na stronach Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich (KLIKNIJ).

Bibliotekarze, księgarze, drukarze oraz wydawcy pragną zwrócić uwagę na fatalny stan czytelnictwa w naszym kraju. Raport ze stanu czytelnictwa w roku 2012 został opublikowany na stronach Biblioteki Narodowej. Do poczytania TUTAJ. Jak możemy się przekonać, z roku na rok zwiększa się liczba osób, które nie przeczytały ani jednej książki. Dwa lata temu było to ponad 60% osób ankietowanych. Miejmy nadzieję, że medialne nagłośnienie akcji spowoduje wzrost liczby osób sięgających po tak wspaniałą rozrywkę, jaką jest obcowanie ze słowem pisanym, nie tylko w formie krótkich artykułów pojawiających się na portalach internetowych, ale również w opasłych tomiszczach klasyków i autorów współczesnych.

Strona jest obecnie w rozbudowie, jednak zapraszamy do jej regularnego odwiedzania. Pojawią się tu propozycje lektury dzieł beletrystycznych, jak również posiadanych przez naszą placówkę pozycjach z dziedziny pedagogiki, psychologii oraz socjologii. Postaramy się zainteresować Państwa naszymi projektami edukacyjnymi propagującymi czytelnictwo oraz wszystkim co łączy się z czytaniem.

Jeżeli mają Państwo uwagi lub propozycje dotyczące Roku Czytelnika to zachęcamy do kontaktu na adres mailowy: jaworzno@pbw.katowice.pl, telefoniczne pod numerem (32) 616-26-95 lub osobiście w siedzibie biblioteki
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach - Filia w Jaworznie
Rynek Główny 17 ( II piętro )
43-600 Jaworzno

Serdecznie zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz