środa, 2 kwietnia 2014

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci 2 kwietnia 2014

To już 47. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci,  który jest obchodzony w rocznicę urodzin duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Wprowadzone przez IBBY - Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (International Board on Books for Youngsters). 
Zapraszamy na polską stronę Stowarzyszenia IBBY
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci 2014 na IBBY.
W tym roku gospodarzem Dnia jest Irlandia. Polska była gospodarzem w 1980 roku.

Z tej okazji w Naszej Bibliotece odbyło się spotkanie przedszkolaków z Królewną Śnieżką i Kopciuszkiem.
Serdecznie dziękujemy uczniom oraz opiekunom z Mlodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie za przygotowanie tego wspaniałego spektaklu. Relację z tego wydarzenia można przeczytać Tutaj! 

Zaprosiliśmy również Grono Pedagogiczne i Przedszkolaków do udziału w projekcie edukacyjnym „MOJA KSIĄŻECZKA". Celem projektu jest zachęcenie dzieci do czytania od najmłodszych lat, przybliżenie procesu powstawania książki, rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz wzmacnianie współpracy Biblioteki Pedagogicznej z placówkami edukacyjnymi. Udział w proponowanym przedsięwzięciu umożliwi dzieciom tworzenie czegoś zupełnie nowego – zaprojektowanie i wykonanie książeczki (historyjki obrazkowej) na dowolny temat. Proponujemy zespołową pracę dzieci pod opieką i nadzorem nauczyciela, technika pracy jest dowolna i zależy jedynie od inwencji twórczej uczestników. Więcej informacji Tutaj! Prace przekazane do Biblioteki Pedagogicznej będą eksponowane na wystawie, na którą serdecznie zapraszamy.
Serdecznie dziękujemy Przedszkolakom oraz ich Wychowawcom za udział w projekcie.

Źródła:
http://www.ibby.pl/?p=1511

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz