środa, 28 maja 2014

Odjazdowy Bibliotekarz 2014 z Biblioteką Pedagogiczną w Jaworznie

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ W JAWORZNIE

Biblioteka Pedagogiczna
zaprasza na
III rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”,
który odbędzie się
15 czerwca 2014r. o godz. 15.00.

Startujemy z ul. Sławkowskiej (spod cmentarza ciężkowickiego) do Doliny Żabnika – rezerwatu przyrody położonego w dzielnicy Ciężkowice - (zielony szlak rowerowy).
W trakcie rajdu planujemy dodatkowe atrakcje: konkurs na najciekawszą fotografię o tematyce przyrodniczej (polowanie na rosiczkę) wymianę książek wśród uczestników rajdu (każdy może przynieść 1-2 książki na wymianę) oraz piknik (pieczenie kiełbasek). Kolorem obowiązującym na imprezie jest kolor pomarańczowy (ubiór, gadżety itp.).Prosimy o potwierdzenie udziału
w rajdzie 
do dnia 07.06.2014r. 
na adres jaworzno@pbw.katowice.pl 
lub telefonicznie 32 616 26 95

Zapraszamy na naszą stronę w BibliosferzeDokładna trasa Rajdu

Trasa rajdu prowadzi szlakiem zielonym w malowniczych okolicach we wschodniej części miasta do Doliny Żabnika - rezerwatu przyrody położonego w dzielnicy Ciężkowice.
  • Startujemy z ul. Sławkowskiej przy węźle szlaków koło cmentarza ciężkowickiego.
Trasa (471-kolor zielony) przebiega przez:
  • Chrząstówkę,
  • Obszar Chronionego Krajobrazu Dobra-Wilkoszyn,
  • stację PKP Ciężkowice,
  • Górę Wielkanoc (331 m n.p.m.),
  • Klucz,
  • centrum Ciężkowic,
  • ul. ks. Mroczka, ul. Ludową, ul. Zdrojową
  • do rezerwatu Dolina Żabinka.
To rezerwat przyrody o charakterze torfowiskowym, położony w obrębie rozległego kompleksu leśnego "Kolawica". Obejmuje całą dolinę potoku Żabnik. Ze względu na skład gatunkowy i różnorodność występujących na terenie doliny roślin i zwierząt obszar ten stanowi unikatowy teren w skali województwa. W dolinie potoku występują rzadkie rośliny wodne, szuwarowe i torfowiskowe w otoczeniu borów sosnowych i mieszanych. Bogato reprezentowany jest świat zwierząt - około 100 gatunków, w tym 44 podlegające ochronie prawnej.
  • Powrót do miejsca startu - na wzniesieniu Chrząstówka - piknik na zakończenie rajdu połączony z wymianą książek i konkursem na najciekawszą fotografię o tematyce przyrodniczej.
Przewidywany czas przejazdu trasy liczącej ok. 20 km to 4 godz

Impreza ma charakter rekreacyjny, trasa wycieczki jest łatwa, dostosowana do możliwości przeciętnego rowerzysty - przebiega po drogach gruntowych i żwirowych, ścieżkach leśnych i częściowo po drogach asfaltowych.

DO ZOBACZENIA NA SZLAKU!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz